Turne Pokeri – Beteja e Maltes

Beteja e Maltës është një turne pokeri pa limit që mbahet në “Kazino Malta”në Maltë.

turne pokeri

Veprimtaria e debutimit u hap në nëntor 2012. Pas suksesit të turneut te pare, poker listings mori persiper ta beje kete aktivitet te pervitshem, me nje cmim fillestar per te marre pjese ne loje prej 550 eurosh.

Në turneun inagurues të vitit 2012, kishte gjithsej 349 lojtare te regjistruar duke paguar shumën prej 550 € për naten kryesore, duke krijuar një çmim total prej 169,265 €.

Një mjek në pension, Nikodemo Piccolo mori në shtëpi titullin e parë të Betejës së Maltës, trofeun dhe çmimin e parë prej 35,000 eurosh.

Mbas suksesit te viteve te para Beteja e Maltes mori nje hov te rendesishem.

  • Beteja e Maltes e vitit 2015

përsëri shpërtheu rekordin e vet për turneun më të madh të pokerit të mbajtur ndonjëherë në Maltë.

Ngjarja kryesore pati 1.804 lojtare te regjistruar dhe një çmim prej mbi 875.000 euro. Tre finalistët më të mirë fituan mbi 100,000 euro pas një marrëveshje tre-palëshe. Nicolas Proust i Francës ishte kampion pasi ai mundi norvegjezin Henrik Jacobsen. Vendin e tretë Hendrik Koops, nga Holanda, në fakt mori çmimin më të madh prej € 125,000 për shkak të mosmarrëveshjeve.

Për shkak të madhësisë së fushës, ngjarja finale u zhvillua të hënën. Përfaqësues të famshëm amerikanë, William Hung, medalist i artë olimpik i futbollit, Fatima Moreira de Melo, ish-profesionist i tenisit, Raemon Sluiter, interpretuesi i TV reality show  Sabina Hiatullah, ylli norvegjez Tone Damli, këngëtarja finlandeze Kim Herold dhe gjithashtu Legjenda e pokerit Rican Humberto Brenes.

  • Beteja e Maltes 2018

Turneu më i mirë në Evropë për buy-in të pokerit është kthyer në 2018 për edicionin e shtatë. Tani nën pronësinë e re të Eden Leisure Group, dhe duke u pritur nga Kazino Malta, ngjarja e vitit 2018 përmban të njëjtat tarifa te hyrjes prej 550 € me një çmim prej 1,000,000 €.

Beteja e Maltës do të zhvillohet 25-30 tetor dhe do të mbahet në Qendrën e Konferencave të Edenit, ngjitur me Kazino Malta.

Shume turne pokeri zhvillohen ne vende te ndryshme te botes por Beteja Maltes ka nje rendesi te vecante pasi zhvillohet ne vendin ku licenson pothuajse operatoret me te famshem te kazinove online ne bote.

turne pokeri

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!