Te fitosh llotarine multimilioneshe, si eshte jeta me pas

Cdo te thote te fitosh llotarine multimilioneshe?

te fitosh llotarine

Te fitosh llotarine ne ameriken e viteve 1995!

Nuk e kam fituar personalisht, por miku im i ngushtë i zyrës së , Bob Uomini,  fitoi Mega Millions në vitin 1995, çmimi 22 Milion Dollare qe mund te paguheshin per 39 vjet, ose shumen e menjehershme kesh pas pageses se taksave pres 7 milion dollaresh, sigurisht ai mori parate kesh.

Ne diskutuam gjerësisht për pasojat financiare. Bob kishte për të ndryshuar numrin e tij të telefonit, adresen e shtepise si dhe disa detaje te tjera. Bob pagoi shtëpinë e tij ne Kaliforni (në Palo Alto), ndihmoi vëllain e tij, dërgoi fëmijët e tij nëpër kolegje, dhe beri pergjithesisht vetëm gjërat normale të klasës së mesme.

Problemi është se jeta e njeriut ne ate moment bëhet publike, e cila është e menaxhueshme sepse pavaresisht cfare te tjeret mund te mendojne, 7 milion dollare per jeten amerikane te viteve 95 nuk ishin nje shume e paimagjinueshme por nje shume lekesh qe sherbenin per te permiresuar jeten.

Cdo fitues I ndjeshem pranon llotarine me pagesa mujore pasi merr me teper leke dhe njekohesisht  i menaxhon ne menyre me te thjeshte. Nuk eshte per tu cuditur qe nje numer i konsiderueshem i fituesve te llotarise apo jackpoteve ne kazinote ne terren apo online te perfundojne brenda nje periudhe te shkurter te zhytur ne borxhe dhe ne depresion per shkak te paditurise se menaxhimit te parave dhe ky eshte nje fakt qe njihet boterisht.

Njekohesisht te fitosh llotarine eshte nje moment qe ndryshon stilin tuaj te jetes, filloni te harxhoni para shume me teper sec keni harxhuar kur keni pasur nje rroge moedeste mujore por qe ju krijonte mundesine te jetonit nje jete te thjeshte. Njekohesisht ne momentin qe ke para te duhet nje banke, nje person qe te menaxhon parate etj etj, Thone qe peshkaqenet ndiejne eren e gjakut dhe afrohen tek preja. Keshtu edhe fituesit e llotarise apo lojrave jackpot jane ne nje fare menyre viktima te radhes.

Keshillat e Bob Uomini

Bob Uomini ishte i mençur, dale ne pension 21 vjet më parë dhe i vendosur për jetë qe nuk do te luante me. Ai kontrolloi parate e tij

Robert Uomini ka nje keshille për fituesin fatlum të llotarise multimilioneshe:

“Ndrysho numrin e telefonit tënd por jo vetem, mundohu te krijosh nje identitet te ri “

Uomini është një njeri që e di – në vitin 1995, ai fitoi një çmim çmim prej 22 milionë dollarë ne llotari. Dhe megjithëse banori 54-vjeçar ndryshoi numrin e tij menjëherë pas fitores, dy ish-të dashurat ende kishin mjaft kohë për ta telefonuar perseri.

“Njëra madje thirri dhe tha:” I DASHUR ” kujton ai, duke shtuar se gruaja e tij ishte shtatzënë shtatë muaj në atë kohë.

www.grandhotelcasino.com

Pra te fitosh llotarine eshte nje ngjarje e madhe qe ndodh vetem nje here ne jeten tuaj, menaxhoni me kujdes parate, sado qe te jene pasi luksi dhe shfrenimi nuk njohin shuma parashe, ato do tju gerryejne cdo dite dhe do te marrin parate tuaja sikur te mos kishin egzistuar, thonte Uomini.

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X