Microgaming Casinos

Microgaming Software Systems Ltd është një software company per kazinotë ne internet , e cila eshte kompania e pare qe ka perfaqësuar kazinone e parë autentike online në vitin 1994.

microgaming

Kompania është një nga ofruesit kryesorë të softuerëve në industrinë e lojërave të fatit online. Kazinotë online si Grand Mondial Casino, NetBet Casino, Betsson Casino, Mr Green janë disa ndër ata që përdorin softuerin e Microgaming.

Softueri mundësuar nga Microgaming ka mbi gjashtëqind lojra, pjese e arkives duke përfshirë lojra elektronike, video poker, blackjack dhe ruletë.

Disa nga emrat me te njohur jane:

Game of Thrones

Immortal Romance

Tomb Raider

Microgaming ofron lojrat e saj në versionet me shkarkim ose Flash, kohët e fundit ka pasur një ndryshim në lancimin e lojërave në formatin HTML5 për të siguruar përputhshmërinë midis platformave.

Kompania ofron një numër çmimesh progresive përmes rrjetit të saj të lidhur të operatorëve të kazinove. Nje pjese e ketyre lojrave janë zhvilluar nga Derivco, një studio për krijimin dhe zhvillimin e lojërave në Afrikën e Jugut.

Microgaming ka krijuar dhe drejton MPN, nje rrjet pokeri, edhe pse pokeri ka filluar te zbehet per shkak te konkurences se madhe te operatoreve te medhenj. Softueri i tij lejon lojtarët të luajnë lojra pokeri me shumë lojtarë si Texas hold ’em dhe Five and Seven Card Stud Poker kundër njerëzve të vërtetë në kohë reale.

Në maj të vitit 2009, Microgaming publikoj fitoren më të madhe të tyre të kazionve online përmes lojërave progresive Mega Moolah, me fituesin duke marrë $ 6,374,434. Kjo ishte pagesa më e madhe e kazinove online në histori, por u eklipsua më pas nga disa fitore të tjera çmimesh në lojëra nga zhvilluesit e tjerë. Mega Moolah vendosi një rekord të ri botëror për pagimin e e cmimit më të madh të lojërave të fatit online më 6 tetor 2015. Makina slot pagoi 13,209,300 paund (ekuivalente me 17,879,645 euro në atë kohë) për banoren e Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Heywood.

Në maj 2010, Microgaming lançoi Quickfire Games, një kompani që licenson përmbajtjen e lojës së saj tek zhvilluesit e palëve të treta dhe ofruesit e platformave të kazinove me marka të personalizuara.

microgaming

16 janar 2017 u regjistrua nje fitore tjeter e nje jackpoti online nga nje lojtar i Captain Cooks Casino me nje cmim prej 6,078,249.33 €

Sigurisht qe lojtari zgjodhi te marre shumen e menjehershme.

Navigoni listen e kazinove me Microgaming Software:

Rank Casino Bonus Min. Deposit Visit
1 Depozito $10 për bonus surprizëKushtet e Bonusit $10 VisitReview
2 kazino gaming club 100% deri në $200Kushtet e Bonusit $20 VisitReview
3 lojrat e fatit, lojra elektronike 100% deri në $200Kushtet e bonusit $10 VisitReview
4 kazino blackjack ballroom 100% deri në $200Kushtet e Bonusit $20 VisitReview
5 lojra fati falas 100% deri në $800Kushtet e Bonusit $10 VisitReview
6 kazino guts 100 free spins + 200% deri në $100Kushtet e Bonusit $10 VisitReview
7 kazino mr green 100% deri në $100Kushtet e Bonusit $10 VisitReview
8 kazino netbet 100% deri në $200 + 10 free spinsKushtet e Bonusit $10 VisitReview
9 kazino royal panda 100% deri në $100Kushtet e Bonusit $10 VisitReview
10 lojra falas, casino euro 100% deri në $300Kushtet e Bonusit $20 VisitReview
$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!