Luaj Online, cmendet Mega Millions

Luaj online Mega Millions , arrin 1.6 miliarde dollare

luaj online

Luaj online per cmimin me te madh ne historine e Mega Millions. 

Jane shtuar ethet per njeren nga lotarite me te famshme ne Amerike por jo vetem. Rregullat e lojes perfshijne edhe shtete te tjera, tashme ushdo mund te bleje nje bilete lotarie, qofte online qofte ne dyqan, kjo vlen per turistet te cilet mund te kene fatin te behen milionere gjate periudhes se pushimeve ne Amerike por edhe per ato jashte Amerikes te cilet kane deshire te provojne fatin e tyre ne nje Mega Llotari. 

Luaj online per Jackpot

Kete jave cmimi ka arritur kulmin, si asnjehere ne historine e Mega Millions. Plot 1.6 miliarde dollare jane ne loje per vetem nje fitues. Ky cmim ia kaloi edhe rekordit te meparshem qe Power Ball mbante me nje cmim prej 1.586 miliarde dollare. Tashme biletat po shiten me shpejtesi te rrufeshme neper dyqanet e vogla te mbare Amerikes.

Statistikat tregojne qe jane duke u shitur pothuajse 400 bileta ne minute. Vetem te enjten ne Kaliforni jane shitur plot 5.7 milion bileta.

Si te shtoj shanset per te fituar?

Duhet te blesh 600 milione dollare bileta qe te arrish te fitosh pasi shanset jane 1 ne 302 milione bileta, eshte si te gjesh njeriun e duhur ne te gjithe ameriken, ose si te hedhesh monedhen koke a pil dhe te dale koke plot 28 here. 

Mos do te thote qe nuk duhet te luani online? Jo aspak, fatin mund ta provoje kushdo dhe asnjehere nuk i dihet. Amerikanet jane natyre mos besuese megjithate ata thone, te shpenzosh 2 dollare per 1.6 miliarde eshte me mire sesa te shpenzosh 2 dollare per cmimin fillestar te llotarise qe eshte 40 milion.

Taksat e lojes

Mega Millions sigurisht si cdo lloto e cdo shteti ka taksat e saj. 

Ne rast se jeni fitues i menjehershem parashikoni qe do te paguani nje shume te mire taksash.

Ka dy modele:

  1. Te zgjedhesh te marresh shumen e parave kesh ne dore, te menjehershme ose
  2. Te marresh pagesa mujore te perpjestuara per 29 vjet.

Sigurisht qe shumica e njerezve zgjedhin shumen e parave kesh sepse natyra e njeriut eshte skeptike dhe askush nuk e di se cdo te ndodhe pas 20 vjetesh dhe ka dhe nje arsye tjeter. Te fillosh nje biznes te ndertosh nje biznes sigurisht qe duhet kapital, ndaj me shumen e plote kesh ju mund te menaxhoni parate.

Pra taksat ndryshojne per secilen nga menyrat qe ju mund te zgjidhni megjithate taksat baze per cdo fitues jane 2

  1. Federal Tax, 30 % ( taksa e qeverise )
  2. State Tax, max 10% ( taksa e shtetit ) ( ndryshon sipas shtetit )

Ndaj dhe cmimi final kesh i Mega Millions eshte 904 milione dollare, pikerisht prej taksave te larta.

Si te luaj online per Mega Millions

Atehere per vetem 5 euro ju mund te beheni pjese e Mega Millions

Lottomatrix eshte kompania e licensuar ne Malte, UK qe operon faqen Jackpot. Do pyesni ju si te luaj online kur nuk kam bileten ne dore.

Atehere cfare garanton Lottomatrix?

Sa per sqarim, Malta dhe UK jane dy shtetet qe licensojne pothuajse te gjitha kompanite qe operojne kazino, baste sportive, dhe te gjitha llojet e tjera te bixhozit online. Keto dy shtete sidomos UK, Mbreteria e Bashkuar kane vendosur vitet e fundit, pas nje eksperience dhe zhvillimi teknologjik 20 vjecar, rregulla te forta te cilat ne menyre ligjore kane zgjidhur boshlleqet e krijuara, per shkak dhe te situates gri qe ka egzistuar per vite. 

Ate qe garantojne rregullat e Licensave te leshuara nga Malta dhe Anglia ate garantojne edhe ato kompani qe operojne online.

Ndaj aktiviteti juaj eshte teresisht ligjor ashtu si dhe vete faqja zyrtare e Mega Millions ka deklaruar qe nje pjese e mire shtetesh kane filluar te pranojne blerjen e biletave online. Zyrtaret e Mega Millions udhezojne vetem qe te mos beheni pjese e mashtrimeve te tipit: Jemi faqja zyrtare qe operojme biletat tuaja nepermjet logos se Mega Millions apo raste pa fund te cilat ju shpallin fitues pa blere asnje bilete.

Keshtu, forma qe jackpot operon eshte ligjore per 2 arsye madhore. 

  1. Licensat qe mban
  2. Kompania e sigurimeve qe do te procesoje fitimin tuaj.

Luaj online per cmime te ndryshme

Meqenese Mega Millions por edhe lotari te tjera perfshijne cmime te niveleve te dyta apo te treta apo me shume nga llogaria juaj ne jackpot.com ju mund te terhiqni deri ne 1000 euro maksimumi. Ne rast se jeni fitues i cmimit te madh atehere kompania do tju komunikoje me e-mail per te konfirmuar detajet e terheqjes se parave, ashtu dhe te identitetit tuaj.

Lottomatrix keshillon lojtaret qe te sigurohen qe kane mundesi te terheqin fitimin e tyre, dhe te llogarisin sa taksa mban secili nga shtetet ku ata jetojne. 

Luaj online me vetem 5 euro, nje bilete ( bileta eshte me shtrenjte per shkak te sherbimit qe kompania mbulon ) dhe mund te zgjohesh milioner.

Ashtu si dhe Amerikanet thone: GOOD LUCK!

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X