Luaj kumar online me pergjegjesi

Luani brenda mundesive dhe kerkoni ndihme kur harxhoni shume para ne kumar

kumar

Luajtja ne kumar ka pergjegjesi, qe do te thote:

Kumari ne internet eshte per t’u argetuar dhe jo per te krijuar pasuri. Eshte thjeshte nje cast zbavitjeje, sikurse nje darke e kendshme me miqte tuaj.

Ju duhet te jeni koshiente rreth harxhimeve tuaja. Duhet te llogarisni vleren monetare ,qe mund te perballoni.

 • Luajtja ne kazino eshte per vetekenaqesi, argetim social dhe defrim momental.
 • Vendosni nje limit dhe mos harxhoni me shume se sa j’ua lejon xhepi.
 • Duhet te kuptoni qe kazinoja vendos koeficiente te perllogaritur. Ju nuk duhet te bini pre.
 • Mos kaloni nje periudhe te gjate duke luajtur, beni nje pushim, dhe mund te riktheheni te fresket psikologjikisht dhe te luani me pergjegjshmeri.

Ju duhet te kini kujdes edhe per:

 • Mos u influenconi nga te tjeret.
 • Bixhozi eshte thjesht per kenaqesi dhe jo nje aktivitet per te nxjerre te ardhura.

Ne momentin e pare qe ju nuk ndjeni kenaqesi duke luajtur bixhoz, kerkoni ndihme menjehere.

Menyra me mire qe ju te mos ndiheni ne kete menyre eshte te luani  ne periudha te shkeputura dhe jo duke e bere ves te perditshem.

Testi i meposhtem tregon nese jeni ose jo te varur pas kumarit. N.q.s i pergjigjeni me “po” shtate pyetjeve, do te thote qe ju jeni te varur pas kumarit dhe keni nevoje per ndihme:

 1. Pasi fitoni ne kazino,a keni deshire te luani perseri?
 2. A merrni para borxh, per te luajtur bixhoz?
 3. Pasi humbisni ne kumar,a mendoni qe duhet t’i rifitoni menjehere parate e humbura?
 4. A luani me teper se keni planifikuar?
 5. A luani deri sa te harxhoni te gjitha parate qe ju ndodhen?
 6. A ju ulet reputacioni,duke luajtur kumar?
 7. A ndiheni te brengosur kur luani kumar?
 8. A ndjeni keqardhje pas humbjes?
 9. A luani kumar per te festuar nje eveniment?
 10. A mungoni ne pune per te  luajtur kumar online?
 11. A luani kumar per te shlyer borxhet tuaja?
 12. A keni shitur nje pajisje vetjake per te luajtur kumar online?
 13. A luani per t’iu larguar problemeve te perditshme?
 14. A ju shkakton kumari probleme gjumi?
 15. A ndikon kumari ne efikasitetin tuaj gjate dites?
 16. Ne momente stresuese, a keni nevoje qe te luani kumar menjehere per te hequr stresin?
 17. A keni menduar ndonjehere qe te beni nje akt ilegal per te fituar para,qe te luani kumar?
 18. A e demton kumari,maredhenien tuaj familjare dhe shoqerore?
 19. A keni menduar vetevrasjen, si zgjidhje, pasi keni harxhuar para ne kumar online?

N.q.s ju mendoni qe kumari nuk ju krijon varesi dhe ju nuk ndiheni te rrezikuar, ju mund te vazhdoni argetimin ne lojrat e fatit online. Ne te kundert ju duhet te kerkoni ndihme menjehere.

5 keshillat me te mira per te luajtur me pergjegjshmeri

Bastet e pergjegjshme arrihen lehte nese ndiqni rregulla te thjeshta. Per sa kohe ju luani per kenaqesi,nuk rrezikoheni nga varesia ndaj kumarit.

 • Luani kumar online per t’u zbavitur.Mos harroni qe kumari eshte thjeshte per argetim.
 • Paramendoni nje shume qe do te harxhoni dhe mos e kaloni shumen e vendosur. 
 • Llogarisni kohen qe do te shpenzoni dhe mos e kaloni ate.
 • Kurre mos luani per te fituar parate e humbura.
 • Luani ne kazino te besueshme.Kontrolloni per certifikaten eCOGRA,e cila tregon se kazinoja eshte e licensuar.
 • Kontrolloni vazhdimisht veten tuaj, qe te mos bini pre e varesise ndaj kumarit. Organizata “Playscan” mund t’ju ndihmoje te kontrolloni dhe testoni veten tuaj.

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!