Pros
 • E licensuar në: Curacao eGaming
 • Krijuar më Prill - 2020
 • Ofron Live Casino, Slots, Jackpots, Table Games
 • Pranon bitCoins
 • Shërbimi i klientit 24/7
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Ofron mbi 750 lojra
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi, UK etj
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
winz casino homepage

Megjithëse një emër relativisht i ri në treg, Winz Casino ka vendosur një standart mjaft të lartë, si një nga kazinotë më inovatore në industrinë e lojërave të fatit. Kazinoja u lançua për herë të parë në vitin 2020, dhe avantazhi i saj kryesor që e dallon nga rivalët është fakti se suporton dhe valutat kripto. Pra është “crypto-friendly”. Çfarë do të thotë kjo? Me fjalë të thjeshta ju mund të depozitoni paratë tuaja dhe në formën e valutave të reja tërësisht elektronike, të cilat po përhapen gjithnjë e më shpejt në ditët e sotme. Winz.io është nën pronësinë e kompanisë Dama N.V, dhe ofron promocione dhe oferta nga më favorizueset për lojtarët. Megjithatë, licensimi i kazinosë nuk është nga më të sigurtit për lojtarët, pasi kompania është e licensuar në mënyrë offshore në shtetin e Curacao.

Shtetet e ndaluara në Winz Casino

Në listën e shteteve të ndaluara përfshihen: USA, Franca, Gjibraltari, Britania e Madhe, Guadeloupe, Guami (USA), Izraeli, Lituania, Hollanda, Antilet, Polinezia, Spanja, Guinea Franceze, dhe disa shtete të tjera të vogla.

Lojërat e kazinosë

Winz.io është shtëpia e disa nga lojërave më popullore të kazinosë online. Por midis të tjerave, specialiteti i këtij operatori janë lojërat slot. Në faqen e kazinosë do të gjeni mbi 40 lojëra slot Megaways. Gjithashtu nuk mungojnë jackpot-et, me të famshmin Mega Moolah, çmimi i madh i të cilit, në kohën e shkrimit të këtij artikulli është në vlerën 9 milion euro. Një tjetër avantazh i Winz.io janë lojërat live. Lojtarët mund të zgjedhin mes 240 lojërave të disponueshme në këtë kategori.

Fatkeqësisht, Winz.io nuk ofron lojëra të formatit video, por ky nuk është një problem, duke marrë në konsideratë gamën e gjerë të lojërave live. Te këto të fundit mund të përmendim mbi 50 lloje ruletash, por dhe lojëra blackjack, baccarat dhe sigurisht, poker!

Ofruesit e lojërave

Winz Casino ka sjellë për lojtarët standartin më të lartë të lojërave të fatit. Ofruesit e këtyre lojërave janë emra prestigjozë si: Betsoft, Blueprint, ELK Studios, Evolution Gaming, iSoftBet, Iron Dog Studio, Microgaming, NetEnt, Play’N Go, Playtech, Pragmatic Play, Quickspin, Red Tiger, Thunderkick etj. Kazinoja ka sjellë dhe tituj të tjerë nga disa kompani më pak të njohura, por mjaft premtuese në treg si: Belatra, Bgaming, Booming Games, Endorphina etj.

Bonuset e mirëseardhjes në Winz Casino

Bonusi i regjistrimit është gjithashtu mjaft i veçantë në Winz.io. Kazinoja u jep lojtarëve mundësinë të zgjedhin mes dy paketash bonusesh, në varësi të lojërave të tyre të preferuara. Paketa e parë përfshin lojërat slot dhe është e aplikueshme në 3 depozitat e para. Për të përfituar nga oferta duhet të depozitoni minimalisht €20 ose 0.006 BTC. Për depozitën e parë, bonusi i kësaj pakete është në masën 100%, deri në 100 euro. Për depozitën e dytë, ju përfitoni bonus në masën 50% deri në 200 euro, si dhe 100 “free spins”. Ndërsa me depozitën e tretë, ju përfitoni bonus në masën 50% deri në 300 euro, si dhe 200 “free spins”. 

Paketa e dytë quhet “The Wager Back Bonus” dhe aplikohet për lojërat e tavolinës dhe ato live. Për t’u kualifikuar për këtë bonus lojtarët duhet të depozitojnë minimalisht €50 ose 0.001 BTC. Me anë të këtij bonusi, ju do të merrni mbrapsht 1% të parave të depozituara në lojërat ruletë, dhe 0.5 % të parave të shpenzuara në baccarat ose lojëra të tjera tavolinash. Bonusi paguhet çdo të hënë dhe për përfitimin e tij nuk ka asnjë kusht “wagering”.

“No wagering” Slot Bonus!

Përveç dy bonuseve të sipërpërmendura, Winz.io vjen me një bonus tejet të veçantë dhe ndryshe nga kazinotë e tjera. I përmbledhur me fjalë të thjeshta, bonusi konsiston në “free spins” pa pasur nevojën e përmbushjes së kërkesave “wagering” mbi një depozitë. Ky bonus është I vlefshëm vetëm për lojtarët të cilët nuk kanë luajtur më parë në Winz.io dhe nuk kanë përfituar nga dy paketat e bonuseve të përmendura më lart.

Bonusi mund të përfitohet vetëm në 1 nga 3 depozitat e para, duke përdorur kodin SLOTS. Lojtarët kanë mundësi të përfitojnë shpërblime të ndryshme të cilat variojnë në bazë të sasisë që është depozituar. Bonuset janë si më poshtë:

 • 20 “free spins” për 20 USDT / EUR ose 0.0004 BTC
 • 70 “free spins” për 50 USDT / EUR ose 0.001 BTC
 • 150 “free spins” për 100 USDT / EUR ose 0.002 BTC deposit

“Bitcoin Mining Adventure” Quest

mining quest

Këto “free spins” përfitohen në lojën Deadwood nga Nolimit City. Në rast se për arsye të caktuara, si për shembull vendndodhja gjeografike, nuk mund ta aksesoni këtë lojë, atëherë ju do të përfitoni “spins” në lojën Fire Lightning nga Bgaming. Gjithashtu duhet të bëni kujdes me afatet pasi “free spins” që keni fituar, duhet të aktivizohen brenda 7 ditve dhe më pas të luhen, pra të përdoren brenda 3 ditësh.

Duke qenë se ky bonus ka fituar mjaft popullaritet, ka pasur dhe persona që kanë tentuar të përfitojnë në mënyrë të padrejtë ofertën. Për këtë arsye Winz.io ka sqaruar zyrtarisht në faqen e saj se çdo përpjekje ilegale për të përfituar bonusin do të shoqërohet me anullimin e tij për lojtarin. Gjithashtu kazinoja mund të marrë masa që lojtari në fjalë të mos përfitojë nga bonuset e tjera në të ardhmen.

Paguaj me valuta kripto!

Kazinoja ofron shumë alternativa kur vjen fjala te depozitat, por njëra prej tyre është ajo që diferencon Winz.io nga operatorët e tjerë. Monedhat kripto! Lojtarët kanë mundësinë të depozitojnë para në formën e valutave elektronike si: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, dhe Tether.

Përveç këtyre, kazinoja suporton metodat klasike si karta krediti apo debiti Visa, Maestro, dhe Mastercard. Gjithashtu alternativë tjetër janë dhe portofolët elektronikë si Ecopayz, Neteller, Skrill, Qiwi, Yandex Money, Neosurf, Paysafecard etj. Kufiri minimal i depozitës dhe tërheqjes është vetëm €20, shifër kjo mjaft e arsyeshme. Si në çdo kazino tjetër, dhe në Winz.io ka një limit mbi shumat që lojtarët mund të tërheqin. Limiti ditor është  €5000, ai javor €15000, dhe mujori €45000.

Programi për lojtarët VIP

Si shumica e kazinove online, dhe Winz Casino ofron programin e saj të veçantë për lojtarët VIP. “Winz Club” quhet komuniteti i lojtarëve që përfitojnë oferta speciale, menaxherë personalë të llogarisë, bonuse ekskluzive dhe evente VIP. Si të bëheni pjesë? Nuk ka një rrugë standarte. Agjentët e kazinosë ndjekin me vëmendje lojtarët, dhe nëse plotësoni kushtet e caktuara, ata ju dërgojnë një ftesë për t’u bërë pjesë e programit. Ftesa mund t’ju vijë dhe nga lojtarë të tjerë të cilët janë pjesë e programit VIP.

Suporti dhe siguria

Suporti për lojtarët ofrohet 24/7, pra në çdo moment të ditës. Disavantazhi i vetëm është fakti që ky shërbim ofrohet vetëm me anë të chat-it live dhe email-it, dhe jo telefonit. Megjithatë, Winz Casino ka avantazhin e gjuhëve, pasi shërbimi i suportit vjen në anglisht, frëngjisht, norvegjisht, rusisht dhe në gjuhën indiane.

Përsa i përket sigurisë, kazinoja është e pajisur me një certificate të vlefshme SSL. Kjo garanton se çdo e dhënë personale e lojtarëve është e enkriptuar dhe ruhet në mënyrë të sigurtë. Përveç kësaj, Winz.io është në qëndër të vëmendjes nga platformat që kontrollojnë në mënyrë periodike dhe afishojnë review-t e tyre për kazinotë. Kjo gjë është mjaft pozitive për lojtarët, pasi edhe në rastin e një incidenti, ai raportohet në kohë rekord nga palë të treta, jo të lidhura me kazinonë.

3.8 rating

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X