Casino Kingdom

4.9 / 5

$1 depozitë dhe 40 mundësi fitimi për Jackpot

Kushtet e bonusit

Casino Kingdom

 • E licensuar, perfekte për lojtarët nga Europa
 • Një bonus për të mos u humbur
 • Librari e pasur lojrash
 • Lojra me cmime Jackpot
 • Luaj nga Celulari, Tableti, kompiuteri

Pros

 • Casino Kingdom është tashmë e afirmuar në tregun e kazinove online, e licensuar dhe e stabilizuar me një feedback pozitiv nga anëtarët anembanë botës

Cons

 • Nuk lejohet në një pjesë të mirë të shteteve për shkak të licensave që mban

Casino Kingdom info

Name Casino Kingdom
Website URL casinokingdom.eu
Established 2002
Minimum Deposit $1
Support Options Live Chat, Phone, E-mail
Deposit Options ClickandBuy, EcoPayz, Kalibra Card, Maestro, MasterCard, Neteller, PayPal, Postepay, Ukash, instaDebit, Visa, Entropay, Przelewy24, POLi, GiroPay, EPS, Euteller, Neosurf, Multibanco, eChecks, Trustly, Skrill, iDEAL, Instant Banking, PugglePay, QIWI, Sofortuberweisung, Bank Wire Transfer
Withdrawal Options ClickandBuy, Kalibra Card, Maestro, Neteller, PayPal, Postepay, Visa, Entropay, eChecks, Skrill, Cheque, EcoPayz, instaDebit, MasterCard, Bank Wire Transfer
Shtetet që nuk lejohen Albania, Romania, Belgium, Germany, Italy, Malta, Netherlands, Sweden, USA, UK e të tjerë
Gjuhët e ofruara Chinese, Croatian, Czech, Danish, English, German, Hungarian, Italian, Japanese, Latvian, Norwegian, Polish, Portuguese, Spanish, French, Greek, Russian, Turkish, Slovenian

Analizë e Casino Kingdom

Casino Kingdom është një kazino online e krijuar në vitin 2002. Kazinoja është pjesë e grupit të njohur “Casino Rewards” dhe shërbimet e saj ofrohen nga Microgaming.

Një avantazh i madh i kësaj kazinoje janë bonuset. Casino Kingdom ofron një bonus të ri për vitin 2020, një Spin Falas në lojën Mega Vault Millionare, si dhe 40 mundësi për të fituar Jackpot në të njëjtën lojë, me vetëm një depozitë prej $1.

Bonusi është i një strukture standarte, me fondet të cilat janë të mbyllura, deri në momentin që përdoruesi përmbush me sukses kushtet e “wagering”. Lojtarët mund të vënë bast deri në masën 25% mbi bonusin, por lajmi i mirë është se bonusi mund të tërhiqet në formën cash. Kujtojmë dhe njëherë se bonusi është i vlefshëm vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në kazino.

Kushtet e bonusit në Casino Kingdom

Kushtet ose “weightings” në lidhje me bonusin vijojnë si më poshtë: 

 • 100% për lojërat Slot dhe Parlor
 • 50% për Casino War dhe Pokerin e tavolinës
 • 10% për shumicën e lojërave Blackjack
 • 2% për Caribbean Draw Poker, Texas Hold’em Bonus Poker Gold, Triple Action Hold’em Bonus Poker Gold dhe të gjitha ruletat.

Lojërat në Casino Kingdom

Adhuruesit e lojërave slot do të shijojnë çdo moment në Casino Kingdom. Lojërat video slot janë pjesa më popullore e kësaj kazinoje virtuale, dhe anëtarët kanë një gamë të gjerë opsionesh. Në të njejtin seksion, lojtarët mund të luajnë dhe lojëra AWP apo dhe “3-reel slots”.

Casino Kingdom nuk ngelet prapa as kur vjen fjala tek lojërat e tavolinës (table games). Lojtarët mund të zgjedhin mes disa versioneve të Blackjack, Ruletës apo Pokerit. Përveç lojërave tradicionale përdoruesit mund të eksplorojnë shumë opsioneve të tjera si lojëra me letra apo zare.

Për të gjithë ata që preferojnë video pokerin, kazinoja ofron një larmi zgjedhjesh. Duke filluar nga më klasiket si Jacks, Better apo Deuces Wild, deri tek variantet më moderne si Louisiana Bonus. Gjithashtu, ofrohet multi dhe single-hand poker.

Shërbimi i klientit

Casino Kingdom ofron një nga shërbimet më të mira të suportit mes kazinove online. Lojtarët asistohen 24/7, që do të thotë në çdo moment të ditës nëpërmjet një chati live. Nëpërmjet këtij kanali, anëtarët mund të komunikojnë direkt me një përfaqësues nga Casino Kingdom. Por, përveç chatit live, përdoruesit mund të asistohen dhe nëpërmjet një numri telefoni që është pa pagesë në disa shtete, dhe gjithashtu një adrese email-i.

Siguria në kazino

Siguria është një aspekt shumë i rëndësishëm i lojërave online, dhe tek Casino Kingdom këtë gjë e dinë shumë mirë. Prandaj, çdo informacion personal i përdoruesëve enkriptohet me teknologjinë 128-bit SSL. Kjo bëhet që të mos ketë asnjë rrjedhje informacioni teksa ai përcillet. Në momentin që të dhënat mbërrijnë në serverin e kazinosë, ato mbrohen përsëri nga një protokoll Firewall.

Lojtarët që zgjedhin Casino Kingdom gjithashtu mund të jenë të qetë për sa i përket lojërave që luajnë. Vërtetësia e tyre sigurohet nga eCogra Safe & Fair report, dhe raporti updatohet çdo muaj. Kjo siguron të gjithë përdoruesit mbi transparencën e kazinosë, dhe se lojërat që ata luajnë janë të ndershme.

eCogra është një agjensi që monitoron në menyrë të pavarur aktivitetin dhe rezultatin e kazinove për lojtarët e tyre, sa me transparent të jenë kazinotë në raportet e tyre, aq me shumë reputacion dhe besim krijojnë ata në publik.Casino Kingdom

Luaj në Casino Kingdom

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!