Pros
 • E licensuar në: MGA
 • Ofron Casino Games, Slots, Jackpots, Table Games
 • Shërbimi i klientit 24/7
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Krijuar me 2002
 • Ofron mbi 750 lojra
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi, UK dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE Casino
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
casino kingdom

Analizë e Casino Kingdom

Casino Kingdom është një kazino online e krijuar në vitin 2002. Kazinoja është pjesë e grupit të njohur “Casino Rewards” dhe shërbimet e saj ofrohen nga Microgaming.

Një avantazh i madh i kësaj kazinoje janë bonuset. Casino Kingdom ofron një bonus të ri për vitin 2020, një Spin Falas në lojën Mega Vault Millionare, si dhe 40 mundësi për të fituar Jackpot në të njëjtën lojë, me vetëm një depozitë prej $1.

Bonusi është i një strukture standarte, me fondet të cilat janë të mbyllura, deri në momentin që përdoruesi përmbush me sukses kushtet e “wagering”. Lojtarët mund të vënë bast deri në masën 25% mbi bonusin, por lajmi i mirë është se bonusi mund të tërhiqet në formën “cash”. Kujtojmë dhe njëherë se bonusi është i vlefshëm vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në kazino.

Kushtet e bonusit në Casino Kingdom

Kushtet ose “weightings” në lidhje me bonusin vijojnë si më poshtë: 

 • 100% për lojërat Slot dhe Parlor
 • 50% për Casino War dhe Pokerin e tavolinës
 • 10% për shumicën e lojërave Blackjack
 • 2% për Caribbean Draw Poker, Texas Hold’em Bonus Poker Gold, Triple Action Hold’em Bonus Poker Gold dhe të gjitha ruletat.

Lojërat në Casino Kingdom

Adhuruesit e lojërave slot do të shijojnë çdo moment në Casino Kingdom. Lojërat video slot janë pjesa më popullore e kësaj kazinoje virtuale, dhe anëtarët kanë një gamë të gjerë opsionesh. Në të njejtin seksion, lojtarët mund të luajnë dhe lojëra AWP apo dhe “3-reel slots”.

Casino Kingdom nuk ngelet prapa as kur vjen fjala tek lojërat e tavolinës ( table games ). Lojtarët mund të zgjedhin mes disa versioneve të Blackjack, Ruletës apo Pokerit. Përveç lojërave tradicionale përdoruesit mund të eksplorojnë shumë opsioneve të tjera si lojëra me letra apo zare.

Për të gjithë ata që preferojnë video pokerin, kazinoja ofron një larmi zgjedhjesh. Duke filluar nga më klasiket si Jacks, Better apo Deuces Wild, deri tek variantet më moderne si Louisiana Bonus. Gjithashtu, ofrohet multi dhe single-hand poker.

Shërbimi i klientit

Casino Kingdom ofron një nga shërbimet më të mira të suportit mes kazinove online. Lojtarët asistohen 24/7, që do të thotë në çdo moment të ditës nëpërmjet një chati live. Nëpërmjet këtij kanali, anëtarët mund të komunikojnë direkt me një përfaqësues nga Casino Kingdom. Por, përveç chatit live, përdoruesit mund të asistohen dhe nëpërmjet një numri telefoni që është pa pagesë në disa shtete, dhe gjithashtu një adrese email-i.

Siguria në kazino

Siguria është një aspekt shumë i rëndësishëm i lojërave online, dhe tek Casino Kingdom këtë gjë e dinë shumë mirë. Prandaj, çdo informacion personal i përdoruesëve enkriptohet me teknologjinë 128-bit SSL. Kjo bëhet që të mos ketë asnjë rrjedhje informacioni teksa ai përcillet. Në momentin që të dhënat mbërrijnë në serverin e kazinosë, ato mbrohen përsëri nga një protokoll Firewall.

Lojtarët që zgjedhin Casino Kingdom gjithashtu mund të jenë të qetë për sa i përket lojërave që luajnë. Vërtetësia e tyre sigurohet nga eCogra Safe & Fair report, dhe raporti updatohet çdo muaj. Kjo siguron të gjithë përdoruesit mbi transparencën e kazinosë, dhe se lojërat që ata luajnë janë të ndershme.

eCogra është një agjensi që monitoron në menyrë të pavarur aktivitetin dhe rezultatin e kazinove për lojtarët e tyre, sa me transparent të jenë kazinotë në raportet e tyre, aq me shumë reputacion dhe besim krijojnë ata në publik.

4.5 rating

One Reply to “Casino Kingdom”

 • Nëqoftëse eksperienca juaj e mëparshme ka qenë pozitive, ju lutemi, vendosni një koment poshtë për të ndihmuar vizitorët tanë që ata të bejnë zgjedhjen e duhur!

  1. Keni pyetje ose ankesë për këtë kompani?
  2. Keni probleme me verifikimin apo tërheqjen e parave në llogarinë tuaj?

  Ne mund tju ndihmojmë!

  Na shkruani në: support@lojrafationline.com

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X