Lotaria Powerball arrin 750 milione dollarë ( update )

Lotaria Powerball rritet edhe kete jave

Lotaria Powerball, nder me te famshmet ne Amerike ka arritur nje tjeter kulm kete jave duke shenuar nje shume marramendese prej 750 milione dollare.

Shuma e re vjen pasi shorteu i dites se merkure nuk shenoi asnje fitues. Amerikanet por jo vetem, e luajne keto lloto me shpresen se do te fitojne nje shume e cila do te zgjidhe perfundimisht problemet e tyre financiare. 

Kushdo ka deshire te behet pjese e Powerball dhe ne kemi menduar qe edhe vizitoret tane te behen pjese e lotarise duke u regjistruar ne Jackpot, faqen e licensuar per te shperndare ne menyre virtuale bileta te llotarive me te famshme ne bote.

Numrat fitues te javes se kaluar:

lotaria powerball
Foto nga: Powerball.com

Si funksionon Powerball?

lotaria powerball
Foto nga: Powerball.com

Ashtu si cdo Lotari tjeter edhe Powerball ka nje koncept te ngjashem me lotarite e tjera. Jane gjithsej ne loje 6 numra ku 5 te tille jane numra te zakonshem, qe bien ne menyre rastesore nga 1 deri ne 69 numra te bardhe dhe nga 1 deri ne 26 numra te kuq. 

Ne bileten tuaj ju do te zgjidhni 5 numra te bardhe dhe nje numer per cmimin Jackpot dhe ne rast se nga shorteu i rradhes ju do te kapni te 6-te numrat e zgjedhur atehere do te jeni automatikisht fituesi i atij shorteu.

lotaria powerball
Foto nga: Powerball.com

Lotaria Powerball ka bere milionere te rastesishem historikisht qe nga viti 1988 duke u quajtur Loto America. Vendi ku mbahet shorteu eshte IOWA dhe FLORIDA

Duke iu shtuar popullariteti Powerball eshte sot nje nga lotarite me te famshme ne USA.

Menyrat e pageses nqs je fitues i Powerball

Powerball ka dy opsione pagesash, njera eshte nje shume e tere ne formen e parave te thata te cilat derdhen ne llogarine tuaj bankare ose me pagesa per 30 vjet me rradhe duke u rritur shuma e parave me 5% cdo vit.

Nepermjet faqes tone te rekomanduar ju do te te keni mundesi te luani per cmimin Jackpot ne lotarine Powerball

Kompania e licensuar ne Malte.dhe e prezantuar ne treg me emrin Jakcpot fton lojtaret nga e gjithe bota qe te behen pjese e Powerball por jo vetem. Ne listen e tyre ju keni mundesi te ndiqni dhe te blini per vetem $5 nje bilete lotarie per lotarite me te famshme si: Euromillions, Mega Millions, Powerball apo German Lotto.

Provoni fatin tuaj duke blere nje bilete te vetme. Per vetem 5$ te shpenzuara ju mund te zgjoheni milioner.

Foto nga: Powerball.com

Ps. ju bejme me dije se qytetaret qe jetojne jashte USA nuk mund te blejne bilete lotarie nga faqja zyrtare e Powerball.

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X