Lojrat e fatit ne Australi

Jeton ne Australi? Lojrat e fatit ne Australi, nje realitet befasues

Sipas statistikave, më shumë se 80% e maxhorenëve australianë, , janë të përfshirë në lojrat e fatit ne Australi. Në kohët e sotme sektori me rritjen më të shpejtë e të ardhurave vjetore është kumari online. Australianet shpenzojne çdo vit mbi 1.4 miliard $ ne kumar, sidomos ne tregun e zi te kazinove online. economist na vjen me nje raport te plote rreth ketij aktiviteti jo vetem ne Australi.

Kazinote reale në terren janë të gjitha legale, por kazinotë online janë të ndaluara me ligj. Por, ekzistojne shumë kazino në internet që mund të ofrojnë shërbimin e tyre për të gjithë banorët australianë, sigurisht nepermjet tregut te zi.

Rregullorja e lojrave te fatit ne australi

Rregullorja e lojërave të fatit në Australi përbëhet nga dy nivele:  

  • Qeveria qëndrore, e cila është përgjegjëse për miratimin e legjislacionit përkatës.
  • Organizatat e përfshira në rregullimin e lojërave të fatit në nivel shtetëror, territorial dhe rajonal. Këto janë: Komisioni i Garave, Komisioni i Licencimit , Zyra e Pijeve alkolike, Autoriteti i Pavarur i Lojërave të Fatit, Komisioni Viktorian për Rregullimin e Lojërave të Fatit dhe Komisioni i Lojrave Tasmaniane.

Duke synuar mbrojtjen e banorëve të Australisë nga “efektet e mundshme të dëmshme të lojërave të fatit në internet”, Parlamenti Australian i Komonuelthit ka miratuar Aktin Interaktiv të Lojërave të Fshehta në vitin 2001 (IGA). Akti është miratuar ekskluzivisht për operatorët dhe e bën të paligjshëm që ato të ofrojnë shërbime me para’ të vërteta për lojërat e fatit në internet.

Por, në të njëjtën kohë, në asnjë mënyrë nuk pengon që lojtari të ketë akses dhe të përdorë shërbime të tilla. I vetmi problem është se kjo gjithashtu do të thotë se vendet ku luani nuk janë të licencuara brenda Australisë dhe nëse keni ndonjë problem me operatorin në fjalë, nuk do të jeni në gjendje të kërkoni ndihmë nga autoritetet lokale. Prandaj lojrat e fatit ne Australi jane te pa miratuara dhe eshte pergjegjesia e lojtareve qe luajne apo jo ne kazino te pa licensuara ne Australi

Lojërat dhe softuerët ne lojrat e fatit ne Australi, Online

Pra, të ligjshme apo jo, ka shumë operatorë jashtë shtetit që pranojnë klientët australianë. E pra, ju jeni një komb me fat, sepse nuk ka ofrues të lojës, produktet e të cilit nuk do të jeni në gjendje t’i përdorni. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e lojërave, ju do të kufizoheni vetëm nga kazinoja në të cilën luani.

Padyshim prodhuesit me te medhenj te lojrave te fatit egzistojne ne shume kazino per shqiptaret e Australie por jo vetem. Nga ato mund te permendim: NetEnt dhe Microgaming,Playtech, NextGen etj

NetEnt dhe Microgaming, dy nga veteranët e industrisë dhe me siguri markat më të njohura të lojrave online. Të dy ofrojnë një shumëllojshmëri fantastike të lojrave, përzgjedhje të madhe të lojrave të tavolinës dhe ato live. Netent dhe Microgaming funksionojne gjithashtu edhe ne version flash, pa pasur nevoje te shkarkoni softuerin e tyre.

Playtech ka operuar pothuajse aq kohë sa kompanitë e mësipërme, dhe ndërkohë që kanë një katalog të madh të lojërave për të zgjedhur, kompania është ndoshta më e njohur për  (Marvel, MGM, Universal, HBO). 

NextGen është gjithashtu një kompani e njohur dhe një nga ato që kanë qenë vazhdimisht duke vendosur standarde të larta me grafikën dhe efektet e tyre të mrekullueshme, vecorite dhe lojrat inovative.

BetSoft ka bërë ndoshta punën më të mirë për të treguar se sa mirë mund të përdoret 3D në lojërat online. Por pamjet dhe animacionet e mrekullueshme nuk janë e vetmja gjë që kjo kompani ka për të ofruar. 

Yggdrasil dhe Thunderkick mund të jenë relativisht të reja në skenën e lojrave online, por ata kanë arritur të prodhojnë lojëra mbresëlënëse me tema krijuese, lojëra argëtuese dhe inovative.

Ne perfundim mund te themi se lojrat e fatit ne Australi, sidomos ato online jane duke kaluar nje faze mos aprovimi dhe sigurisht ku lulezon tregu i zi, ashtu si lojrat e fatit ne Shqiperi.

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X