Lojra kazino, 5 shtatat dhe “magjia” e numrit 7

Cilat lojra kazino jane me atraktivet, 5 shtatat apo….?

lojra kazino, 5 shtatat

Shume lojra kazino argetojne lojtaret online nga e gjithe bota por 5 shtatat jane vertet simboli i lojrave te fatit.

Numri 7 eshte numri me domethenes ne historine e njerezimit.

Pse numri shtate eshte kaq domethenes. 

Disa fakte reale rreth numrit 7

  1. Ne testamentin e vjeter shkruhet qe Zoti e krijoi boten per 6 dite dhe ne diten e shtate ai u shplodh.Gjithkush i di 7 mrekullite me te medha te botes:

Ka shume mrekulli te botes ne fakt, por me te famshmet po rendisim ato te periudhes se lashtesise.

  1. Piramida e Keopsit – 2250 p.e.s
  2. Kopshtet e varura të Babilonisë – 600 p.e.s
  3. Tempulli i Artemidës në Efes – 550 p.e.s
  4. Shtatorja e Zeusit në Olimpia – 435 p.e.s
  5. Maozeleumi i Mauzolit në Halikarnas – 351 p.e.s
  6. Kolosi i Rodosit – 292-282 p.e.s
  7. Fari i Aleksandrisë – qv. 3të p.e.s.

Nje matematikan pyeti mbi 40 mije njerez per te thene cili ishte numri i tyre i preferuar dhe mbi 4 mije u pergjigjen numri 7. Ndoshta po tju pyesnim juve cili eshte numri juaj me fat me siguri nje pjese e madhe e juaja do te zgjidhte numrin 7.

Pothuajse ne cdo besim fetar numri shtate ka nje lidhje dhe domethenie te ngushte. Numri shtate eshte nje numer shume i perdorur ne lojrat e fatit. Pergjithesisht eshte nje numer i lidhur me fatin e njeriut dhe me magjite. 

Shume lojra kazino jane te ndertuara mbi 5 shtatat, por jo vetem, ka disa slote me 3 shtata ose disa te tjere me shumefishim te shtatave.

Gjithashtu numri shtate eshte nje numer tek dhe si i tille nuk mund te ndahet ne dy pjese te barabarta. 

Numri shtate ne kohet moderne te internetit perdoret gjithashtu si nje numer qe terheq vemendjen ose qe mbahet mend lehte. Per shembull autoret e faqeve te internetit kur shkruajne artikuj permendin numrin shtate si nje sinjal per terheqjen e vemendjes, per shembull: 7 arsyet kryesore pse duhet te luani sport?

Ose kompanite e marketingut ka raste qe perfshijne numrin shtate ne listen e cmimeve si psh:

Per vetem $7 ju mund te beni tuajin kete cante!

Lojra kazino me 5 shtatat 

Cdokush qe ka luajtur nje here ne jete kazino sigurisht qe ka rastisur te luaje nje loje me numrin shtate, dhe ato ne Shqiperi patjeter qe kane luajtur 5 shtatat.

Ne arkiven tone te lojrave pervec video sloteve apo lojrave me cmim jackpot sigurisht qe mundohemi te listojme vazhdimisht lojrat me 5 shtatat.

Sizzling Hot

Sizzling Hot Deluxe

Fruits and Sevens

X-tra Hot

Grand Sevens 

Magic Sevens 

e keshtu me rradhe.

Keto lojra kazino me 5 shtatat sigurisht ofrohen nga gjigandi Novomatic por edhe nga Microgaming. Navigoni listen e lojrave, zgjidhni kazinone tuaj dhe provoni fatin tuaj. Ndoshta numri 7 eshte numri juaj me fat!

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!