Disa keshilla per lojra fati

Cfare duhet te kemi parasysh kur duam te luajme lojra fati?

lojra fati

Lojra Fati ka me qindra dhe ju mund te luani tek te gjitha ato neqoftese deshironi por ka shume te ngjare qe do te hyni ne nje rreth vicioz ku do te humbisni te gjitha parate tuaja gjithashtu edhe kartat e kreditit dhe kursimet tuaja!

Kjo ndodh me se shumti nga kurioziteti qe kane lojtaret per te luajtur ne lojra fati dhe per te perfituar nga bonusi i regjistrimit fillestar!

Pike se pari duam tju themi qe jo te gjitha kazinote kane nje license te rregullt dhe monitorohen, pra ka shume kazino mashtrim gjithashtu. Kjo eshte dhe arsyeja pse ne kemi zgjedhur qe pak a shume te mbrojme ato lojtare te cilet mund te bien viktime e lojrave te fatit ne internet. 
Se dyti jo te gjithe programet qe perdorin kompanite e kazinove jane te licensuar dhe monitorohen per rezultatin e tyre ( RNG)

Kompanite prestigjioze te prodhimit te softuereve kane mbi 15+ vjet qe operojne ne treg si Microgaming, Novomatic , Playtech etj. pra duhet te keni vertet kujdes kur zgjidhni operatorin per te luajtur. 
Kazinote online, ato serioze do te licensohen ne juridiksionin e duhur dhe do te paguajne taksa te plota ne vendin ku Jane licensuar, do te paguajne shumen e plote ne rast se lojtari fiton dhe do te deklarojne cdo fitim nga ky biznes fitimprures.

Kazinote ne pergjithesi kane nje qellim: qe ju te humbisni para ndaj dhe ne duam te rradhisim disa keshilla te vlefshme qe ju te perfitoni nga bonuset e tyre dhe mundesisht te dilni te fituar.

1. Pasi te regjistroheni, depozitoni nje shume te vogel si fillim dhe njihuni me lojrat dhe menyren si ato funksionojne, qofte lojra fati me fruta, qofte poker, qofte video slote apo lojra me jackpot.  Mos luani me bet te madh duke ndryshuar nga nje loje ne tjetren por qendroni tek niera per te kuptuar filozofine e saj. Disa lojera kane rregulla te percaktuara dhe kane te postuar pagesen e fitimit per bet. ( payout )

2. Mos luani asnjehere duke konsumuar pije alkolike apo te keni pire perpara se te hyni ne kazino. Eshte tashme e provuar qe gjendja e dehur ju con ne vendime te gabuara dhe jo te nje baze logjike, por pergjithesisht nje gjendje e rrembyer emocionale. Gabimet qe mund te beni nen efektin e alkolit mund te jene fatale per banken tuaj.

3. Kurre mos shpenzoni me teper para sec keni llogaritur per te shpenzuar. E dime qe nga humbja te gjithe duam te vazhdojme te luajme per te marre mbrapsht parate e humbura por ju nuk e dini se kur eshte dita juaj me fat ndaj lere merzine e sotme per neser. 
Ne lojra fati eshte shume e thjeshte te shpenzosh me teper para sepse duke depozituar me karte krediti krijohet pershtypja qe nuk po harxhoni para te verteta. 

4. Mos luani i bindur qe do te fitoni, dhe mos keqperdoroni parate e fituara nga nje moment i vetem. E thene ndryshe mos harxhoni menjehere 500 euro te fituara per 10 minuta por largohuni te fituar nga kazinoja duke kerkuar te terhiqni parate tuaja

5. Mos tregoni qe keni fituar apo humbur sepse njerezit do te krijojne nje pershtypje qe ju jeni njeri i paqendrueshem dhe nuk keni ekuiliber financiar. 

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!