Lloto qe te ben milioner, Mega Millions

Luaj lloto online ne llotarine me te madhe te SHBA-ve

Mega Millions, lloto qe ka bere milionere Shume qytetare amerikane, e filloi aktivitetin e saj si lloto kombetare ne vitin 1996 dhe atehere u emertua, “ Loja e Madhe” The Big Game, me pas mori thjesht emrin Mega Millions. Kjo lloto ofrohet ne 44 shtete te amerikes si dhe ne Distriktin e Kolumbise dhe Ishujt e Virgjer te SHBA-ve.Ne fillim lloto Mega Millions luhej vetem ne 6 shtete por me pas u zgjerua me shpejtesi.

Shorteu i Mega Millions hidhet cdo te marte dhe te premte ne darke ne oren 11 pm me oren lokale te SHBA-ve.

Sipas rregulloreve të versionit të tanishëm (i cili filloi më 28 tetor 2017 me versionin e parë më 31 tetor) për Mega Millions, minimumi i cmimit te ofruar është 40 milionë dollarë, paguhet në 30 këste vjetore. Paratë e fituara rriten kur nuk ka fitues të çmimit Jackpot.

Pavaresisht se ne cilin vend  jetoni, ju patjeter keni degjuar per kete mega lloto, gjithashtu ndoshta keni menduar nëse është e mundur të luani online Mega Miliona. 

Per vite me rradhe Mega Millions dhe Power Ball kane dominuar tregun e llotarise kombetare ne SHBA. Në vitin 2012, Mega Millions pati nje fitues me një shume spektakolare të lartë prej 656 milionë dollarë. Në 2016, megjithatë, Powerball ndryshoi rregullat e lojës duke marre vendin e pare dhe duke dhënë një çmim prej 1.58 miliardë dollarë!

Mega Millions dhe Power Ball kane faqet e tyre zyrtare ku postojne rregullisht numrat fitues.

Nëse jeni një lojtar ndërkombëtar, nuk duhet të shqetësoni. Ka mundësi të shkëlqyera që ju mundësojnë të blini bileta Mega Millions online.

Si funksionon lloto Mega Millions

Jane gjithsej 5 numra ku pese jane numrat e zgjedhur nga lojtari ndermjet 1 dhe 75 dhe numri jackpot mund te jete nga 1 deri ne 25

Shanse per te fituar kete lloto jane 1 ne 300 milione, mund te duket e pamundur por fatit kurre nuk i dihet.

Lexoni me vemendje tabelen e cmimeve perkatese:

lloto
Click Now!

Shumefishuesi I Arte

Nëse këto çmime nuk janë mjaft mbresëlënëse për ju, Mega Millions ka një veçori të veçantë për të ofruar. I njohur si MegaPlier dhe kushton vetëm një dollar shtesë, MegaPlier mund të rrisë nivelet e çmimeve standarde.

MegaPlier rrit cmimet e tjera por jo cmimin e jackpotit megjithate eshte nje mundesi e mire per te dyfishuar psh nga 1 milione dollare ato automatikisht behen 2 milione me opsionin Megaplier, ( shumefishuesi ).

Kur zgjidhet MegaPlier maksimal, një lojtar mund të shtojë deri në 5 milionë dollarë për çmimet  e nivelit të dytë. MegaPlier më i vogël do të shtojë 2 milionë dollarë në nivelin e dytë të çmimit Mega Millions. Pra nqs bileta fillestare kushton 2 dollare me nje dollar shtese ju i jepni mundesi vetes te fitoni dyfishin e cfaredo shume te fituar. 

Për të përdorur MegaPlier, lojtari duhet të zgjedhë një numër shtesë. Kalifornia dhe disa shtete nuk e lejojne dyfishimin apo shumefishimin e biletes ne lloto.

A ka ndonje menyre per te blere lloto Mega Millions ne internet?

Patjeter qe po, dhe kjo eshte nje nga arsyet qe ne donim te benim kete artikull, tashme fale teknologjise, ne menyre shume legale, ju mund te blini bileten tuaj online, dhe te luani lloton e preferuar. Jo vetem Megamillions por edhe llotari te tjera europiane.

JACKPOT eshte nje kompani prestigjioze qe ofron blerjen e biletave online,  ne menyren me te thjeshte duke depozituar me karte krediti ose metoda te tjera pagesash.

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X