Lloto online per cmime Mega Jackpot, Power Ball

Luaj lloto online per nje cmim Power Ball

lloto online

Fitimi me i madh i kesaj lloto online eshte 1.56 miliarde dollare. E filloi aktivitetin me emrin Loto America ne vitin 1978 dhe me pas mori emrin Power Ball dhe evoluoi deri ne formen qe e shohim sot, qe nga viti 1992.

Kur hidhet shorti I Power Ball?

Cdo te merkure dhe te shtune kjo lloto e cila mund te luhet edhe online hidhet ne oren 10:59 ne Universal Studios ne Orlando, Florida. Numrat fitues dalin sigurisht ne menyre rastesore.

Biletat e Power Ball mund te blihen nga 44 shtete te Amerikes me perjashtim te 6 shteteve; Nevada, Alabama, Misisipi, Utah, Alaska dhe Hawai.

Mund te luaj Lloto Online?

Lojtaret mund të zgjedhin pesë numrat e tyre për secilën biletë ose mund të zgjedhin për një ‘Zgjedhje të shpejtë te numrave’. Çdo linjë bilete kushton US $ 2. 

Kontrolloni tabelen per te pare cfare mund te fitoni vetem duke blere nje bilete Power Ball!

lloto online

Shume lloto online perfshij Power Ball mund te luhen nga faqja kryesore e llotarive te shumta dhe ato skanojne bileten per ju. Ne cdo cast ju mund te kontrolloni bileten tuaj dhe nqs fitoni cfaredo lloj cmimi kompania do te terheqe cmimin dhe do tju paguaje menjehere.

Click Now!

Opsioni “Power Play”

Per cdo linje bilete te blere egziston edhe mundesia e quajtur “ Power Play “ opsion qe mund ta aplikoni edhe ne lloto online. Opsioni Power Play mund te dyfishoje cfaredo lloj cmimi qe ju mund te fitoni pervec cmimit Jackpot.

Power Play kushton 1 dollare dhe per vetem nje dollar shtese ju mund te dyfishoni nje fitim psh prej 10 mije dollaresh ne 20 mije dollare.

Per ata qe luajne lloto online cmimi nuk eshte njesoj sikur blini bileten ne amerike, eshte dicka me teper per shkak te komisionit qe ben procesimin e biletes per ju.

Ka dy menyra se si mund te zgjidhni te paguheni, njera eshte nepermjet pagesave mujore per 29 vjet me rradhe ( e theksojme qe shuma e parave te fund do te jete me e madhe ) dhe e dyta nje shume te menjehershme, Cash Payment. Kjo vlen edhe per lojtaret qe luajne lloto online.

Marrja e parave kesh eshte pergjithesisht zgjedhje e shumices se lojtareve madje edhe e atyre qe luajne lloto online, por me uljen e taksave federale plus te shtetit ku jeton fituesi ajo shume zvogelohet ne pothuajse – 50 % te shumes totale

Cmimi me I madh I fituar ndonjehere ne Power Ball i takon janarit te vitit 2016. Shifra marramendese prej 1.56 miliarde dollaresh u nga ne tre fitues gjithsej. Secili nga fituesit mori 533 milione dollare pa hequr taksat. 

Gjithsej u shiten 653 milione bileta dhe 26 milione prej tyre ishin bileta fituese me cmime te vogla. Gjithashtu kishte dhe 73 bileta qe fituan cmim prej 1 milione dollare. Kjo eshte fuqia e Power Ball e cilla funksionon dhe si lloto online.

Sa taksa do tju mbahen ne rast se fitoni Cmimin e madh Jackpot?

Është e rëndësishme të mbani mend se Powerball i SHBA-ve ashtu dhe Mega Millions qeveriset nga shteti ku blini biletën. Gjithashtu përfshin çdo taksë të zbatueshme që ndryshon nga shteti në shtet. Për fituesit e biletave të lotarisë jashtë shtetit, pra ata qe luajne lloto online një taksë e sheshtë prej 30% mbahet mbi taksën shtetërore.

Disa fakte interesante per Power Ball

Ka kaq shumë fakte interesante rreth Powerball-it, saqë është paksa e vështirë të zgjedhësh vetëm disa.

Sa per fillim, a e dini se disa shtete kanë një numër shumë më të madh të fituesve të Powerball-it sesa të tjerët? Sipas ekspertëve, është rastësi e pastër, por ju nuk e dini. Pensilvania është një nga ato shtete me 16 fitues çmimesh. Gjatë tre viteve të fundit, ka pasur tre fitues çmimesh nga Misuri dhe tre nga Tennessee.

Gati 75 për qind e fituesve të mëdha të Powerball-it përdoren numra rastesore. Këto janë bileta të gjeneruara nga kompjuteri që zgjedhin numrat tërësisht në mënyrë të rastësishme. Ekspertët këshillojnë individët që të miksojne sa me teper numrat qe zgjedhin ne bilete dhe jo ta lene ne doren e kompiuterit.

Ja dhe nje histori kurioze per te permbyllur

Ne mars te vitit  2005, Power Ball kishte nje numer fituesish te te njejtit cmim ne menyre shume te pazakonte. Cmimin e dyte e fituan ne te njejten kohe 110 persona. Ato ndane 19 milione dollare midis tyre.

Zyrtaret e llotarise vendosen te hetonin se si kjo kishte ndodhur, pasi eshte e pamundur te fitojne 110 persona te njejtin cmim.

Kompania Wonton Food prodhon disa lloj biskotash te shoqeruara me numra fati. Te 110 personat kishin blere biskota ne kete kompani perpara hedhjes se shortit dhe doli qe numrat e sugjeruar dhe te printuar ne bileten e shoqeruar me biskote ishin numra fitues.

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!