Kujdes, kazino mashtrim, ja shenjat kryesore

Kazino mashtruese ne internet

kazino

Ne kazino ne terren mashtrimet nuk mund te ndodhin,sepse ato mbikeqyren nga autoritetet perkatese dhe lojtari mund te luaje i pashqetesuar. Fatkeqesisht ne kazino online kjo gje nuk ndodh.

Ndersa kazinote ne internet jane nje vend argetimi,disa prej tyre jane mashtruese. Ato jane hapur vetem me qellimin per te fituar para’ duke mashtruar lojtaret. Ne shumicen e rasteve keto kazino,pasi mbledhin parate nga lojtaret,zhduken.

Shenjat paralajmeruese te mashtrimit online

  1. Pagesat e ngadalta ose mospagesat
  2. Mbyllja e pashpjegueshme e llogarise tuaj
  3. Termat dhe kushtet e dyshimta
  4. Lojra te manipuluara
  5. Genjeshtra nga faqet qe ju lidhin me kazinote

Lojrat e manipuluara jane nje nga gjerat me negative qe mund te ndodhin. Nje nga kazinote qe eshte akuzuar per perdorim lojrash te manipuluara qe manipulojne rezultatin e lojes dhe lojtari nuk fiton kurre eshte Futuriti e reklamuar edhe nga faqja 77777games.com

Faqet qe ju vizitoni per te luajtur lojen tuaj te preferuar shpesh do tju thone qe kete loje e gjeni ne kete kazino, por e verteta eshte qe nuk loja nuk egziston. Kete ata e bejne per te vetmen arsye: qe tju bejne te regjistroheni ne kazino.

Pagesat e ngadalta ndodhin kur terheqja e fitimit nga lojtari vonon disa jave ose parate nuk merren kurre. Zakonisht kazinote online qe planifikojne te mbyllen,ofrojne nje sherbim klienti,thjeshte per te zvarritur pagesat dhe nderkohe mbedhin para’te tjera nga lojtare te rinj.

VINI RE: Nese ju jetoni ne nje shtet i cili nuk i ka legalizuar kazinote online (si per shemull SHBA) terheqja e fitimit tuaj do te vonohet. Kjo ndodh sepse vete kazinoja duhet te gjeje menyren per t’ju paguar. Por kur pagesa juaj vonohet me shume se disa jave dhe sherbimi i klientit j’u thote se juve jeni paguar, nderkohe qe kjo nuk ka ndodhur, atehere ju jeni mashtruar.

Keshilla per te shmangur mashtrimin e kazinove online

Mashtrimet ne kazino online ndodhin çdo dite, madje edhe per lojtaret veterane. Mos bini viktime. Per te shmangur mashtrimet e kazinove online, ndiqni keto keshilla per te kuptuar nese nje kazino online eshte e ligjshme dhe e sigurt.

Sigurohuni qe kazinoja perdor softuer te njohur

Ekzistojne shume kompani te cilat ofrojne softuer kazinoje per sipermarresit qe duan te fillojne nje kazino online. Kjo eshte dicka e mire, por ne te njejten kohe edhe e keqe. Eshte e mire sepse, ka shume kompani korrekte te cilat ofrojne softuer te sigurt dhe te ligjshem.Nga ana tjeter, eshte e keqe sepse disa nga keto kompani do te ofrojne softuerin e tyre per kedo qe ka para’ te mjaftueshme per ta blere ate. Kjo do te thote se, ekziston nje mundesi shume e madhe qe te behen mashtrime ne kazinote online. Duke luajtur ne kazino online te besueshme, lojtari nuk rrezikon aspak.

Luani ne kazino te licensuara

Ngaqe ne shume shtete te medha rregullat per kazinote online jane shume strikte,kazinote online operojne ne shtete te vogla ishullore si, Gjibraltar, the Isle Of Man, Malte, Antigua and Barbuda, Kosta Rika, Kurakao, Kahnawake. Kohet e fundit ne Britanine e Madhe kazinote online u bene legale,pavaresisht se rregullat jane shume strikte.Kazinote online te licensuara ne Britanine e Madhe jane shume te besueshme.

VINI RE: Qendroni larg kazinove qe nuk tregojne shtetin ku jane licensuar.

Luani ne kazinote e miratuara nga autoritetet e mbikeqyrjes

Shikoni per kazinote ne internet qe jane miratuar nga organet e mbikeqyrjes (palet e treta), si eCOGRA.Keto organe mbikeqyrese veprojne si ndermjetes midis kazinose dhe lojtarit nese lindin mosmarreveshje.

Lexoni me kujdes termat dhe kushtet kazinove online

Ky eshte nje detaj shume i rendesishem,te cilin shume lojtare te rinj nuk e vene re.Cdo kazino online duhet te kete te shkruara termat dhe kushtet ne faqen e saj.Nese ne kazinone online nuk jane te shkruara termat dhe kushtet, evitojeni menjehere ate. Eshte e vertete qe termat dhe kushtet jane shume te veshtira per t’u kuptuar, por mundohuni te kuptoni thelbin e tyre.

Gjerat thelbesore qe duhet te kuptohen nga lojtari duke lexuar termat dhe kushtet e kazinose online.

Juridiksioni dhe mosha e lejuar

Lexoni me kujdes moshen e lejuar nga kazinoja online, sepse ne disa,mosha e lejuar eshte 18 vjec dhe ne disa te tjera 21 vjec. Verifikoni nese kazinoja pranon lojtare nga shteti ku ju ndodheni.

Limitet e terheqjes se parave

Disa kazino online kufizojne shumen qe mund te terhiqet ne nje dite ose jave te caktuar. Ky nuk eshte  domosdoshmerisht nje tregues i aftesise se kazinose per te paguar lojtarin. Gjithsesi keto kufizime jane nje burim zhgenjimi dhe ankesash per mashtrimet e kazinove online. Nese jeni te duruar mund te prisni derisa te terhiqni fitimet tuaja.

Kerkesat per bonuset dhe kufizimet e lojerave

Me pare,bonuset e kazinove ishin nje menyre shume fitimprurese per lojtaret qe luanin nga shtepia,por me vone disa abuzuan me sistemin,duke perfituar vetem nga bonuset per te bere para te shpejta momentale.Duke vene re kete fenomen,tani  kazinote online kane implementuar shume kufizime dhe kerkesa per bonuset e kazinose.                                                                                                  

Keto kerkesa perdoren per te parandaluar lojtarin qe pranon bonusin,te vendose bast dhe te kerkoje menjehere terheqjen e fitimit.Lojtari mund te terheqe fitimin e tij atehere kur ai xhiron ne kazino disa here depoziten e tij plus parate e bonusit.

Per shembull: Lojtari depoziton 100$ dhe merr nje oferte bonusi prej 100%.Ne kete rast lojtari perfiton edhe 100$ te tjera(200$ ne total).Nese kerkesa e kazinose eshte 10-fishi i depozites plus bonusit,lojtari duhet te xhiroje 2000$. Pra 200$ shumezohen me 10.Vetem ne kete rast lojtari mund te beje terheqjen e fitimit.

Disa kazino lejojne qe parate e bonusit te luhen vetem ne lojerat me slote dhe ne lojen Keno,ndersa ne lojerat e tjera eshte e palejueshme. Kjo mund te jete zhgenjyese per lojtaret qe nuk kane lexuar kufizimet dhe rregullat e vendosura nga kazinoja.

Ne disa raste,kazinoja refuzon te paguaje fitimin e lojtareve te cilet kane luajtur ne lojerat e palejueshme me parate e bonusit.Shume lojtare kujtojne se ky eshte eshte nje mashtrim,por ne te vertete kazinoja thjesht po mbron vetveten nga abuzimi ndaj bonuseve.

Kazinote me te mira dhe te njohura ofrojne bonuse me vlere te vogel,por ne te njejten kohe ato kerkojne shume pak ose aspak kufizime dhe kerkesa per terheqjen e fitimit nga bonuset.

Kini kujdes nga kazino online te cilat nuk ofrojne shume opsione depozitimi

Ne kazinote e ndershme opsionet e depozitimit te parave jane te shumellojshme. Opsionet me te perdorura jane nepermjet; Visa, MasterCard, eChecks, Paypal, Neteller, eWalletxpress dhe Moneybookers.

Nderkohe qe shumica e kazinove online pranojne edhe metoda si Western Union dhe transfertat bankare,por ruhuni nga kazinote online qe pranojne vetem pagesa ne para’.Kazinote e sigurta ofrojne shume menyra depozitimi.Ky eshte nje tregues shume i rendesishem.

Ja disa emra te kazinove fantazem qe kane zhvatur miliona dollare nga lojtare anembane globit:

1X2 gamingReklama Fallco
21 DukesProbleme me pagesat
50 StarsProbleme me pagesat
Ace Live CasinoPraktika negative ne biznes
Aladdins Gold CasinoProbleme me pagesat
All Star SlotsLojra te manipuluara
Amco CasinoLojra te manipuluara
Aztec CasinoLojra te manipuluara

Dhe lista vazhdon……..

Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X