Nje vështrim i detajuar mbi kazinote ne internet!

kazinote ne internet

Kazinote ne internet, nje metode moderne argetimi

Kujdes: Ju duhet të siguroheni që të plotësoni moshen dhe kushtet e tjera te rregullores përpara se të futeni në kazinote ne internet ose të vendosni një bast! Ka qindra shtete në botë me akses në internet dhe qindra lojëra të ndryshme dhe mundësi për lojra fati në dispozicion.

Mos mendoni që faqet e kazinove janë në përputhje me rregullat dhe rregulloret e çdo shteti nga i cili ata pranojnë lojtarët. Vetem ju jeni përgjegjës për të përcaktuar nëse është e ligjshme që ju të luani ndonjë lojë të veçantë ose të vendosni ndonjë bast të veçantë sipas ligjeve të shtetit ku ndodheni. Ju lutemi të luani me përgjegjshmeri.

Njohuri rreth kazinove online:

Një kazino online është një shërbim në internet që u lejon klientëve të saj të vendosin bast ne lojrat e tyre te preferuara. Industria e lojrave të fatit në internet ishte nje ndër të parat që u krijua ne internet, dhe është rritur me një ritëm të qëndrueshëm, nderkohe qe janë shfaqur teknologji të reja. Sot, janë në dispozicion qindra kazino online, të mundësuara nga shume kompani dhe të mbështetura nga grupe të shumta të menaxhimit.

Krahasuar me kazinote ne terren,kazinote ne internet jane shume me te menaxhueshme dhe me te besueshme. Kjo industri bazohet ne vete-menaxhim dhe kjo ndodh per shkak te reklamimit dhe promovimit te kazinove te ndryshme.

Megjithate keto masa nuk mund te parandalojne kazinote mashtruese, megjithese keto jane raste te rralla.

Ligjshmeria:

Megjithese nuk ka shume kontroll ne shume shtete, disa shtete I kane shpallur lufte informalitetit ne internet, sidomos lojrave online. Ketu mund te permendim ShBA-ne dhe Francen qe jane shume te rrepte ne kete fushe, por edhe shtete te tjera po mundohen sa me shume per te parandaluar kete fenomen.

Ky eshte nje debat qe akoma vazhdon ne shume shtete te botes.

Teknologjia:

Kazinote ne internet nisen thjeshte duke perdorur kodin e Hotmail ne JavaScript. Nderkohe me perparimin e teknologjise dhe permiresimin e kompjutrave,u permiresuan edhe kazinote ne internet. Me permiresimin në teknologjinë e fokusuar në kompjuter dhe celular, Adobe Flash tani po bëhet metoda e preferuar për të luajtur kazinotë në internet.

Lojrat:

Këto lojëra janë të bazuara në video-lojëra elektronike. Disa prej tyre janë kopje ekzakte të këtyre lojërave. Lojera te tjera te preferuara jane “three-reel slots, card games, dice games, roulette, video poker dhe fixed odds games”.

Shumica e kazinove marrin licenca nga palët e treta për të krijuar bibliotekën e tyre të lojrave. Ekziston një numër gjithnjë e më i madh i ofruesve të softuerëve. Ndër më të njohurit janë Microgaming, Playtech, Real Time Gaming, NetEnt, CryptoLogic dhe Rivale.

Integrimi:

Nderkohe qe teknologjia avancon,kazinote ne internet po behen me te adaptueshme. Kazinotë që fokusohen vetem në një grup lojtarësh me një platformë softueri po zvogëlohen. Platforma gjithnjë në rritje e lojërave të çastit ka çuar në një prirje në rritje të kazinove multi-softuerike, që lejojnë lojtarët të kenë argëtim shumë më të madh në një vend të vetëm. Përveç kazinove që përdorin disa ofrues të softuerëve të ndryshëm, shumë prej tyre do të përfshijnë edhe shumë opsione të tjera bastesh si: sport, poker, lojëra të gjalla dhe financa.

Kazino ne celular:

Kjo industri u zhvillua me teper pas krijimit te smartfonit. Për shkak se shumë kazino në internet ishin tashmë të pajisura mirë për të ofruar versione online te  lojrave të tyre, shumë prej tyre morën guximin të transferonin disa nga lojerat e tyre më të njohura në platformat e tyre,ne celular. Disa prej kazinove më të avancuara tani kanë edhe një faqe posacerisht, që u lejon lojtarëve qe të luajnë shumicën e lojrave në pajisjet e tyre smartfone, si dhe të kërkojnë bonuse unike.

Jackpots: 

Shume nga kazinote ne internet kane pothuajse te njejten vlere xhekpoti. Xhekpoti me vlere me te madhe fitohet ne lojerat progressive. Tipologjia e ketyre lojerave eshte e njejte me ato te kazinove ne terren. Sa me shume harxhon lojtari, aq me teper rritet xhekpoti. Keto xhekpote variojne,por me se shumti fitohen vetem nga nje loje, sic ndodh ne  Mega Moolah te Microgaming ose ne Shopping Spree.

Bonuset

Cdo kazino në internet ofron nje bonus dhe kjo quhet aktualisht “kultura e bonusit”. Bonuset jane e vetmja menyre qe kazinote konkurojne njera-tjetren. Forma më e perhapur e një bonusi është një përqindje në depozitimin e parë të një lojtari, shpesh i quajtur “bonusi i mirëseardhjes”. Për shembull, një lojtar që merr një bonus 100% në një depozitë prej  100 € , do të fillojë me një depozitë bankare prej 200 €.Pra 2-fish fitim.

Keto bonuse jepen me kushte te vecanta dhe ndodh shpesh qe te kete mosmarreveshje midis lojtarit dhe kazinose. Kjo do te thote qe,kazinoja vendos se sa duhet te depozitohen nga lojtari qe ai te fitoje nje bonus,ose ne cilen loje duhet te luaje. Kushte te tjera jane: shuma e lejuar qe mund te terheqi lojtari n.q.s fiton dhe shteti nga ai luan(sepse disa shtete kane limitim transaksioni) etj.

Por me shpesh ndodhin keto limitime kur lojtari nuk depoziton asnje shume parashe dhe perfiton nga “bonusi i mirëseardhjes”.Për shkak se bonuset mund te arrihen nga kushdo që hap një llogari, kazinoja zakonisht do të beje thjesht nje verifikim dhe ne fund te paguaje shumen e fituar nga lojtari. Shumica e kazinove online, ne rastin kur nuk depoziton para dhe perfiton nga bonusi, dhe fiton, te mbajne nje perqindje nga vlera e fituar.

Termat dhe kushtet:

Shumica e lojtarve online kane probleme me shumat e fituara sepse nuk I lexojne mire termat dhe kushtet e vendosura nga kazinoja. Pavaresisht se kazinote ne internet i inkurajojne lojtaret e tyre qe t’i lexojne te gjitha termat dhe kushtet e vendosura nga kazinoja,shume lojtare nuk e bejne kete gje. Kjo eshte nje nga problemet kryesore qe ndodh shpesh,sepse lojtari nuk e lexon rregulloren para se te luaje.

Te anetaresuarit(affiliates):

Suksesi i një kazinoje online është kryesisht për shkak të programit të reklamuesve te kazinosë. Kazinote ne internet mbeshteten me teper tek personat qe reklamojne kete biznes privatisht dhe jo tek fushatat e pergjithshme te marketingut. Ky model eshte shume I suksesshem.

Ndërsa disa te anetaresuar zgjedhin kazinote ne internet bazuar vetëm në fitimet e parashikuara, shumica përdorin historitë e kazinove deri në një farë mase për të përcaktuar nëse ata janë një institucion i besueshëm për të reklamuar. Keta te anetaresuar janë gjithashtu burimi kryesor i ndërmjetësimit për lojtarët që përballen me çështje me një kazino.

Komento

$20 Million Giveaway, $10.000 çdo javë, Mega Event në "Casino Rewards"Regjistrohu!!!