10 kazinote me te medha ne bote

Kazinote me te medha ne permasa dhe cilesi

Nje fjale e permbledh trendin e fundit per kazinote me te medha ne bote: PERMASAT E MEDHA.

Nga viti ne vit kazinote sa vijne e zmadhohen sa i perket hapesires dhe cilesise se makinave te lojrave dhe cmimeve dhe ofertave. Per momentin Macau mban rekordin per kazinote me te medha ne gjithe boten. 

Madje lista e kazinove ne Kine eshte me e madhe se te gjithe te tjerat te marra se bashku. Mund te lexoni artikuj te tjere ne portale te ndryshem te flasin per nje tjeter kategori por perzgjedhja jone eshte me specifike. 

10. ESTORIL ( Lisbone, Portugali )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 3000 metra katrore
 • Lojra Slote dhe Lojra tavoline ( rulete, poker etj ): 1235
 • Bare dhe Restorante: 10

Frymezuar nga Romani per James Bond Casino Royale, me jugperendim te Lisbones eshte nje nder kazinote me te medha te Europes. Pervec perzgjedhjes se zakonshme te lojrave dhe opsioneve per te ngrene, kazino Estoril ka galerine e vet te artit, lokalet e muzikes, klubin e nates dhe vizitoret mund ti shijojne keto te gjitha pasi te jene defryer ne bixhoz.

9. MGM Grand Las Vegas (Las Vegas, Amerike)

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 15.900 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 2639
 • Bare dhe Restorante: 27

Hoteli me i madh ne bote i hapur ne vitin 1993, prone e Vegas MGM Permban pese pishina dhe lumenj perreth qe mbulojne 6.5 hektare, nje Qender per Konventa dhe nje arene prej 17.000 vendesh..

8. Trilenium ( Buenos Aires, Argjentine )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 16722 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 1,975
 • Bare dhe Restorante: 5

Me pare e njohur si Kazinoja e Tigrit, kazino Trilenium ne Buenos Aires ndoshta nuk eshte nder kazinote me te medha ne listen megjithate eshte njera nder kazinote me te medha ne Ameriken e Jugut, dhe permban disa nga restorantet me te mira te zones, ne provincen Tigre, muzike live cdo jave dhe sigurisht mbi 1000 lojra slot machines.

7. Crown, Melbourne, Australia

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 20 mije metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 3000
 • Bare dhe Restorante: mbi 50

Jo se kishte nevojë për ndonjë ndihmë, por kazino Crown  në Melburn fitoi fame dhe u be nje nder kazinote me te medha kur aktorja Rachel Griffiths dilte xhiro nëpër kazino në natën e saj të hapjes në vitin 1997. Sot, Crown eshte e famshme si kompleksi i dytë më i madh i kazinove në hemisferën jugore.

Eshte shtepia e shume turnamenteve te pokerit gjithashtu permban nje salle Ballroom te madhe prej 1500 vendesh.

Edhe disa kazino te famshme ne Amerike vizitohen nga shume personalitete publike dhe te artit sic eshte dhe rasti i kengetares se famshme, Gwen Stefani.

6. Rio Casino Resort, Klerksdorp, Afrike e Jugut

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 24.700 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 257
 • Bare dhe Restorante: 3

I njohur si Tusk Rio, Kazino dhe Rezort deri ne vitin 2006, nder kazinote me te medha te Afrikes, eshte blere dhe rimeruar nga konglomerati i kazinove Peermont Group.

Brenda dy viteve ata kishin absorbuar një tjetër hotel afër dhe u bë kompleksi më i madh i kazinove në hemisferën jugore. Përveç zgjedhjes së madhe të makinave të lojërave dhe dhomave private të lojërave të fatit privat, kompleksi përfshin dhe shume vende argetimi si per femije ashtu dhe te rritur.

5. MGM Grand Macau,  ( Macau, Kine )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 24.800 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 1545
 • Bare dhe Restorante: 8

Nese menduat qe MGM Vegas ishte nje kazino e madhe prisni se nuk keni pare gje akoma. 

Kompania MGM Resort dhe manjati i kazinove ne Hong Kon quajtur ndryshe “ Mbreti i Bixhozit” Stanley Ho ndertuar kete gjigand me mbi 250 mije metra katrore te shtrira ne dy kate gjigande.

Gjithashtu Akuariumi me I vecante eshte instaluar ne lobin a kazinose, perbere nga drita LED, peshkaqene dhe 1000 peshq.

4. Ponte 16, ( Macau, Kine )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 25 mije metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 470
 • Bare dhe Restorante: 9

E vendosur në portin Rich Inner Harbour në Macau, Ponte 16 ka pretendimin qe ofron diçka që në të vërtetë nuk kishte kompleks tjetër të kazinove në botë. 10 sendet me te vyera te Michael Jackson renditen ne galerite e artit te Ponte 16, eshte me te vertete nje kazino speciale.

3. Foxwoods Resort Casino, Ledyard, Amerike

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 31.500 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 7788
 • Bare dhe Restorante: 40

Shumica befasohen kur Marrin Vesh  se kazinoja më e madhe në Shtetet e Bashkuara nuk është në Las Vegas apo Atlantic City, por në Connecticut? Aktualisht, një rrjet prej gjashtë kazinosh të ndryshme, kompleksi është shtëpia e WPT World Poker Tour Room, salla më e madhe e pokerit jashtë Kalifornisë (dhe e treta në botë).

E madhe, dinamike dhe gjithëpërfshirëse, Foxwoods eshte nder kazinote me te medha ne bote., Çdo gjë është e madhe dhe mbresëlënëse duke përfshirë slotet progresive dhe jackpotet e pokerit të mundimshëm.

Mjedisi elektrizues i kazinosë është i gjallë me shumë veprime të vazhdueshme që përfshijnë lojtarë të tillë si blackjack, craps, baccarat dhe ruletë, si dhe oferta më ekzotike, duke përfshirë Crazy 4 Poker, Pai Gow Tiles dhe Spanish 21.

2. City of Dreams, ( Macau, Kine )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 41.600 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 1964
 • Bare dhe Restorante: 32

Per te luajtur ne njeren nder kazinote me te medha realisht ne bote duhen dite te tera sepse jane mbi 2000 slot machines. 2 milione vizitore kane pare shown e madh organizuar ne City of Dreams qe quhet Hous of Dancing Water.

Përvoja në Qytetin e Ëndrrave është tepër e lartë sa i përket veprimit. Energjia në katet e kazinove të City of Dreams është ngjitëse.

Qyteti i ëndrrave është një kazino premium, mega-cool, që ka gjithçka që dëshiron dhe më shumë. E madhe, e dredhur dhe e gjallë, ka shumë lojra në kazinotë e saj. 

City of Dreams përfshin mundësitë e lojërave të fatit premium nëpërmjet dhomës së lojërave ekskluzive vetëm për Anëtarët dhe përvojat VIP të Li Ying në sallën e lojrave Sky Gaming. Plus, ka shumë veprime të kalibrit të lartë në PokerStars të City of Dreams

1. The Venetian Macau ( Macau, Kine )

kazinote me te medha
 • Siperfaqja: 50.700 metra katrore
 • Lojra tavoline dhe slote: 4200
 • Bare dhe Restorante: 53

Mu perballe City of Dream ndodhet, The Venetian Macau, deri tani kompleksi më i madh i kazinove në botë. Permasat e saj e bejne ndertesen e shtate me te madhe ne bote.

Nje salle me 15 mije vende per argetim, 4200 lojra dhe slote, aktivitete e bejne simotren e saj me te njejtin emer ne Las Vegas nje nga kazinote me te medha ne bote sot per sot.

3000 dhoma mirepresin jo vetem te rritur, ambjentet e ketij mega rezorti presin gjithashtu edhe femije, me sallat e tyre te argetimit.

Ashtu si dhe ne Venecia, vizitoret kane mundesi te udhetojne me varka ne lumin artificial te ndertuar apostafat per kete qellim. Vizitoret gjithashtu do te zbulojne arkiven e madhe te ekspozites se pikturave, skulpturave dhe sallava te koncerteve. Per te mos permendur resotrantet dhe baret per jeten e nates. 

Hoteli i kazinose perbehet nga dhoma suita te te gjitha formave duke ofruar sherbim high class sa i perket, internetit, kualitetit te ushqimit te dhomes etj etj.


Komento

Kazino të reja
4.3 rating
100% BONUS deri në 300 EUR + 100 Free Spins mbi depozitën e parë!
3.8 rating
150 Free Spins BONUS No Wager Requirement on Bonus, no MAX withdrawal!
5.0 rating
100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë + 200 Free Spins!
4.5 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë + 100 Free Spins!
4.3 rating
100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Grand Mondial Casino, the best 2022 online casino!
Register for the chance of an ONLINE JACKPOT!

X